МЕНИ ЗА ИСХРАНА

МЕНИТО Е ВО ПОДГОТОВКА...

  МЕНИ ЗА МЕСЕЦ ФЕБРУАРИ 2019
  ПОНЕДЕЛНИК
Појадок: 8,30h / Палента со козјо сирење и чаша кисело млеко
Ужина: 10h / Сезонско овошје
Ручек: 12,15h / Пилешка супа, грашок манџа, леб, сезонско овошје
Ужина: 15.45h / Пита
  МЕНИ
  ВТОРНИК
Појадок: Интегрален леб со намаз од мармалад и млеко
Ужина: Смути од сезонско овошје
Ручек: Јунешка супа, компир манџа со зеленчук, леб, сезонско овошје
Ужина: Пита
  МЕНИ
  СРЕДА
Појадок: Пита од кори со урда и јогурт
Ужина: Колач со вишни
Ручек: Супа од зеленчук, риба (ослиќ) со пире од брокула и компир, морков салата
Ужина: Пита
  МЕНИ
  ЧЕТВРТОК
Појадок: Лепче со намаз од таан, маслинка, магдонос, морков рендан и  прилог домат со чај од лимон засладен со мед
Ужина: Чија пудинг со мед и сезонско овошје
Ручек: Супа од зеленчук, ќофте во доматен сос и пире од компир, овошен колач
Ужина: Пита
  МЕНИ
  ПЕТОК
Појадок: Домашна кифла со фил од мармалад со мелен орев и млеко
Ужина: Бомбици од пченица мешана со суво овошје
Ручек: Потаж од зеленчук, гравче, зелка салата, леб, сезонско овошје
Ужина: Пита

 

  МЕНИ
  ПОНЕДЕЛНИК
Појадок: Јувки со козјо сирење и кисело млеко
Ужина: Сезонско овошје
Ручек: Пилешка супа, црвена леќа, леб, мешана салата
Ужина: Пита
  МЕНИ
  ВТОРНИК
Појадок: Интегрален леб со намаз од путер, кашкавал и маслинка и чај со лимон засладен со мед
Ужина: Овошна салата
Ручек: Јунешка супа, ризото со зеленчук, македонска салата, сезонско овошје
Ужина: Пита
  МЕНИ
  СРЕДА
Појадок: Проја со блитва и урда и јогурт
Ужина: Смути од сезонско овошје
Ручек: Супа од зеленчук, полнети тиквици со ориз и мелено месо, домат - краставица салата
Ужина: Пита
  МЕНИ
  ЧЕТВРТОК
Појадок: Палачинки со намаз од мармалад, цимет и мешавина на мелени семки од тиква, лен и сончоглед и млеко
Ужина: Свежа зеленчукова салата
Ручек: Потаж од зеленчук, гравче, зелка салата, леб, сезонско овошје
Ужина: Пита
  МЕНИ
  ПЕТОК
Појадок: Мини пици со фил од зеленчук, печурка и кисело млеко
Ужина: Компот од сезонско овошје и бисквити (пишкоти)
Ручек: Потаж од зеленчук, риба (ослиќ) со пире од компир, зелка салата
Ужина: Пита